Biblioteka i jej różne oblicza

W piątek 20.01.2017r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń po prostu „pękała w szwach”. Stało się to z powodu wizyty wszystkich grup przedszkolnych z Przedszkola Samorządowego w Jerce. Przyjazd 70-osobowej grupy dzieci wraz z opiekunami sprawił nam bibliotekarzom wiele radości, a dla dzieci ta wycieczka to dobra zabawa i urozmaicenie w zajęciach (taką mamy nadzieję).

Na dzieci czekały niespodzianki…

Klub „Twórczy Zakątek” przemienił się w mini salę kinową, gdzie na dużym ekranie wyświetlany był film animowany o przygodach Maszy i Niedźwiedzia.         Wypożyczalnia zamieniła się w pracownię plastyczną, gdzie dla każdej grupy  przygotowane zostały inne zajęcia. Pozostały po nich liczne prace plastyczne zdobiące naszą bibliotekę.

W czytelni odbywało się głośne czytanie literatury dziecięcej, z której największym powodzeniem cieszyły się pozycje z serii „ Stacyjkowo”.

Nie mogło też zabraknąć dyskusji z dziećmi na temat czytania książek w domu oraz zgubnych skutkach oglądania telewizji w nadmiarze.

Czas szybko minął i pożegnaliśmy naszych małych gości a Pani Renata Szlecht złożyła na ręce Pani dyr. Bogumiły Bąkowskiej podziękowanie dla biblioteki za miłe i interesujące spotkanie.

Opracowała: Jolanta Szymańska