BAŚNIOWE MIKOŁAJKI

Po raz pierwszy, ale z całą pewnością nie ostatni Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzywiń zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców gminy „Baśniowe Mikołajki”.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 15.00 na krzywińskim rynku. To tam przy dźwiękach kolęd i piosenek świątecznych ubraliśmy choinkę. Następnie barwny korowód prowadzony przez Świętego Mikołaja udał się do Sali Domu Strażaka w Krzywiniu, gdzie na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Przedstawienia w wykonaniu uczniów Zespołu szkół w Krzywiniu oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bieżyniu, dekorowanie pierników, warsztaty plastyczne i słodki poczęstunek to najważniejsze z nich.

Wydarzenie zostało poprzedzone 3-miesięcznymi warsztatami teatralno-plastycznymi, które prowadziły bibliotekarki Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń Panie Bernadeta Makałowska i Jolanta Szymańska. Wszystkie dzieci biorące udział w warsztatach a 6 grudnia występujące na scenie otrzymały nagrody.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 150 osób. Bardzo nas cieszy, że z zaproszenia na „Baśniowe Mikołajki” skorzystali też nieco starsi mieszkańcy gminy.

Zadanie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia I części fotorelacji autorstwa Pana Krzysztofa Ostrowskiego na naszym profilu facebookowym.