„Alemana” w czasie ferii zimowych

  • przez

W dniach od 27 lutego do 1 marca 2015 r. dzieci i młodzież z zespołu „Alemana” trenowały i wypoczywały na obozie tanecznym w Schronisku Młodzieżowym w Lubiniu. W szkoleniu uczestniczyła grupa najstarsza zespołu. Treningi odbywały się dwa razy dziennie pod okiem instruktorów: Pani Aleksandry Henicz i Pani Ewy Łabińskiej. Do grona szkoleniowców dołączył Pan Adam Bąkowski, tancerz sportowy, który po raz kolejny poprowadził wcześniej zaplanowane zajęcia.

Tradycyjnie w sobotni wieczór wizytę złożyli rodzice młodych tancerzy. Był słodki poczęstunek, występy młodzieży i wspólne tańce.

Ferie zimowe  grupa najstarsza zespołu rozpoczęła pokazem na zabawie walentynkowej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Krzywiniu. Młodzież zaprezentowała się w dynamicznym tańcu francuskim kankanie, w przepięknych strojach uszytych specjalnie na tę okazję. W programie artystycznym goście mogli podziwiać występ pary turniejowej, Małgorzaty Rozmiarek i Miłosza Henicza, w tańcach latynoamerykańskich. Młodzi tancerze nadal są członkami zespołu „Alemana”, natomiast swoją pasję rozwijają w Klubie Tańca Towarzyskiego Amok w Lesznie.

Za niezapomniane doznania artystyczne wykonawcy zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami.

 

Opracowanie i foto: Bogumiła Bąkowska

GALERIA