Biblioteka plenerowa

Przebywanie dzieci na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na ich rozwój. Połączone z ruchem pozwala na rozładowanie energii wewnętrznej. A jeśli dodamy do tego mnóstwo gier i zabaw oraz dobrą książkę to mamy gotowy przepis na idealne przedpołudnie.

W ramach cyklu „Twórcze lato z biblioteką” jedno ze spotkań odbyło się przy wiatraku w Krzywiniu. W tym dniu uczestnicy zajęć mieli okazję do wysłuchania wierszy dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima. Do każdego z nich przypisane zostało zadanie, z którym dzieci musiały się zmierzyć. I tak najmłodsi musieli m.in. wcielić się w detektywów i wyruszyć na poszukiwania zaginionych „rzepek”, wypić mleko z miseczki bez użycia rąk, ozdobić okulary czy oddzielić groch od fasoli. Wszystkim zabawom towarzyszyło dużo śmiechu i radości.