10-lecie „ALEMANY”

  • przez

11 grudnia 2016 roku odbył się kolejny, dziesiąty już, Przegląd Twórców „Krzywiniacy dla Krzywinia” organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń. Jubileuszowy Przegląd poświęcony był w całości zespołowi tanecznemu  „Alemana” , który również obchodził swój jubileusz – 10-lecia istnienia.

Dzieci i młodzież pokazały się wielu odsłonach, prezentując cały swój dorobek taneczny. Przygotowane na tę okoliczność fotorelacja oraz prezentacja multimedialna, pozwoliły wrócić wspomnieniami do początków działalności, a także przypomnieć wszystkie występy zespołu i spotkania integracyjne młodych tancerzy. Był to dobry czas na przekazanie podziękowań i życzeń dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, instruktorom, sponsorom, pracownikom Biblioteki oraz wszystkim przyjaciołom i sympatykom zespołu „Alemana”.

Ciekawostką był występ starszej młodzieży, która spotkała się po latach i wspólnie zatańczyła. Po wszystkich występach zespołu zaprezentowały się pary turniejowe, które swoje pierwsze kroki taneczne stawiały właśnie w „Alemanie”.

Spotkanie miało uroczysty charakter, ale zarazem bardzo rodzinny. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na urodzinowy tort, ciasta przygotowane przez rodziców i kawę.

 

GALERIA