KRZYWIŃSKA BIBLIOTEKA GOŚCIŁA PRZEDSTAWICIELI INSTYTUTU KSIĄŻKI Z KRAKOWA

W dniu 22 lipca 2022 roku Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzywiń odwiedzili wyjątkowi goście z Instytutu Książki z Krakowa Dyrektor Dariusz Jaworski oraz Zastępca Dyrektora ds. organizacyjnych i finansowych Robert Kaźmierczak. Celem wizyty było przekazanie umowy dotyczącej dofinansowania zadania „Przebudowa siedziby głównej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krzywiń” w ramach Kierunku interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”, Priorytet 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ze środków finansowych Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Gospodarze spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń Jacek Nowak, Sekretarz Miasta i Gminy Krzywiń Bartosz Kobus wraz z Dyrektor Biblioteki Jolantą Bilską przedstawili stan obecny siedziby głównej krzywińskiej Biblioteki oraz opowiadali o inspiracjach związanych z planami modernizacji obiektu. Ponadto pani Dyrektor podkreśliła, że dzięki otrzymanej dotacji oraz współpracy z władzami gminy Krzywiń przebudowa Biblioteki, będąca dotychczas w sferze marzeń, stanie się możliwa za niespełna dwa lata.

Uczestnicy zapoznali się również z graficzną wizualizacją przebudowy Biblioteki i wymienili doświadczenia związane z funkcjonowaniem instytucji kultury i działaniami jednostek samorządu terytorialnego.