Dzień Misia w Przedszkolu Samorządowym w Jerce

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Filia Biblioteczna w Jerce przy współpracy z Panią Alicją Pawlicką – Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowała dla przedszkolaków niespodziankę.

W tym dniu placówkę odwiedzili wyjątkowi goście w postaci Krówki Bukietki oraz Prosiaczka Porcusa, którzy uczestniczyli w obchodach tego misiowego święta.

A atrakcji nie brakowało. Dzieci bawiły się w ,,Starego niedźwiedzia” oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki ,,Jadą, jadą misie”. Przypomniały sobie również zabawę ruchowo –naśladowczą ,,Jedna łapka, druga łapka”. Dużo radości i uśmiechu wywołały u nich konkursy sprawnościowe, a w szczególności łapanie wykałaczek z pomocą kuchennych rękawic i rysowanie portretu misia z zawiązanymi oczami. Misiom z kolei najbardziej podobał się „misiowy masaż” – niektóre wręcz mruczały z zachwytu. Warto dodać też, że przedszkolacy nie mieli najmniejszych problemów z odpowiedzią na konkursowe pytania o zwyczaje niedźwiadków. A wszystko działo się w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, która za sprawą „dobrych wróżek” pracujących w przedszkolu zamieniła się w prawdziwą „Misiową Krainę”.
Na zakończenie spotkania każdy otrzymał ulubiony przysmak Kubusia Puchatka, czyli „małe słodkie co nieco”.

W spotkaniu oprócz przedszkolaków z Jerki uczestniczyły dzieci z przedszkola w Kopaszewie.

Organizatorki bardzo dziękują panom, którzy wcielili się w role „pluszaków” za nieustanne wywoływanie uśmiechu na twarzach nie tylko przedszkolaków.