Biblioteka poleca: „Resortowe Dzieci. Media”, ”Wałęsa. Człowiek z teczki”, „Głową w mur”

  • przez

Dorota kania, Jerzy Targowski, Maciej Marosz

„Resortowe Dzieci. Media”

Książka tuż po ukazaniu, stała się hitem wydawniczym i znalazła się na pierwszym miejscu list bestsellerów w Empiku. 10 tys. egzemplarzy pierwszego nakładu sprzedanych zostało jeszcze przed oficjalną premierą i potrzebny był natychmiastowy dodruk.
Książka przedstawia życiorysy i pochodzenie wielu medialnych decydentów i pracowników mediów III RP, czyli tych, których programy królują w mediach prywatnych i publicznych.
Chcesz lepiej rozumieć rzeczywistość, w której żyjesz i poznać ludzi, którzy należą do twórców tej rzeczywistości, a Tobą manipulują? – przeczytaj tę książkę.

Sławomir Cenckiewicz
”Wałęsa. Człowiek z teczki”

Książka jest odpowiedzią na przekłamany film A. Wajdy. Demaskuje Lecha Wałęsę, ukazując w przystępnej formie nowe, a skrywane fakty o „naszej ikonie” w oparciu o esbeckie źródła.
Książka ta jest oskarżeniem o sprzeniewierzenie się i poniżenie narodowego ruchu „Solidarność”. Warto się z nią zapoznać – polecamy.

Krzysztof Wyszkowski
„Głową w mur”

Polecamy zbiór najważniejszych tekstów publicystycznych K. Wyszkowskiego ukazujących się na łamach „Gazety Polskiej” w latach 2007-2011 oraz wybranych tekstów ukazujących się po roku 1989 m.in. na łamach paryskiej „Kultury”. Są one zapisem konkretnej rzeczywistości, a także relacji z wydarzeń, w których Wyszkowski bezpośrednio uczestniczył.
Na kartach książki przewija się wiele znanych postaci polityki polskiej ostatniego ćwierćwiecza, m.in.: Anna Walentynowicz, Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński, Jacek Kuroń, Adam Michnik, Jan Olszewski, Donald Tusk, Lech Wałęsa i wielu innych pisze w swojej recenzji Sławomir Cenckiewicz.
Książka jest przenikliwą analizą III RP.
Krzywiń miał honor gościć Państwa M.K. Wyszkowskich – idealistów i prawych ludzi. W styczniu 2014 r. Pan Krzysztof dzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat sytuacji Polski, spotykanych w okresie 1980 – 2014 ludzi, przybliżał  historię związków zawodowych, ruchu „Solidarność”. Za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę jesteśmy bardzo wdzięczni, zachęcamy do przeczytania jego książki.